Brčanske “lavice” savladale KK “Mladost” iz Prijedora

33

Zaostalom utakmicom drugog kola, košarkašice KK „Lavovi“ Brčko nastavile su takmičenje u Prvoj ženskoj ligi Republike Srpske.

Derbi utakmica, u kojoj su sastali KK „Lavovi“ kao drugoplasirana ekipa i KK „Mladost“, kao trećeplasirana i jedina neporažena ekipa prije ovog susreta, odigrana je u dvorani Tehničke škole u Brčkom.

Utakmica je bila od izuzetne važnosti za obe ekipe u borbi za play-off, a očekivala se ravnopravna borba i neizvjesnost do samo kraja.

„Međutim, košarkašice Lavova su se potrudile da rezultatsku neizvjesnost otklone što je ranije moguće i uspjele su u tome već u prvoj četvrtini meča. Na osnovu početne serije od 10:0 moglo se naslutiti kako će se završiti ovaj meč i da će derbi utakmica to ostati samo na papiru prije njenog početka. Svaki pokušaj gošći iz Prijedora da nešto urade tokom prve četvrtine bivao je osujećen već na samom početku. Sjajnom igrom u odbrani i razvnorsnošću u napadu košarkašice Lavova su tokom prvog perioda igre došle do prednosti od 28 poena (37:9), koja im je garantovala mirnu završnicu,“ kažu u upravi kluba.

Izabranice trenera Aleksandra Bližnjakovića, predvođene sjajnim kapitenom Milicom Đokić, iz minuta u minut su uvećavale rezultatsku prednost te je utakmica završena sa 59 poena razlike u korist Brčanki.

LAVOVI – MLADOST 94:35 (37:9; 12:11; 20:7; 25:8)

Veliki broj raspoloženih košarkašica od kojih su četiri bile na dvocifrenom učinku, i to: Milica Đokić 30, Marjana Todorović 17, Jelena Blagić 14, Katarina Mihajlović 10. Pored njih nastupile su i: Sara Đokić 7, Tamara Šarenac 5, Jelena Lazarević 4, Amila Smajić 3, Adna Okić 2, Ana Đokić 2, Ksenia Vukić i Kristina Stupar.

Kapiten Lavova Milica Đokić odigrala je još jednu maestralnu partiju upisavši drugi ovosezonski TRIPL DABL učinak sa 30 postignutih poena, 13 skokova i 12 ukradenih lopti, čemu je pridodala i osam asistencija.

Košarkašice Lavova nakon ove pobjede imaju skor od tri pobjede i dva poraza i sa ukupno osam osvojenih bodova, trenutno zauzimaju drugu poziciju na prvenstvenoj tabeli. Drugi dio prvenstva za Lavice počinje 30. januara gostovanjem u Gradišci kod ekipe Kozare, koju su u prvom ovosezonskom duelu u Brčkom savladale rezultatom 61:35.