Brčanske odbojkašice i odbojkaši ponovni osvajači KUP-a Republike Srpske

35

Sinoć su se u Banjaluci sastala trenutno četiri najbolja odobojkaška tima koja se takmiče u KUP-u Republike Srpske u ženskoj i muškoj konkurenciji – ŽOK „Bimal Jedinstvo“ i UOK „BL Volej“, te OK „Mladost“ Brčko i OK „Borac“ Banja Luka.

Banjalučki klubovi organizovali su ovaj spektakl zajedničkim snagama, ali su trofeje ipak pokupili gosti.

Oba kluba odbranila su titule pobjednika KUP-a Republike Srspke.

Brčanskim princezama ovo je 19. put u klupskoj istoriji, a 15. put zaredom, da osvajaju KUP RS. Ekipa Mladosti trofej je stavila na klupske police 11. put.

Odbojkašice „Bimal Jedinstva“ savladale su Banjalučanke rezultatom 3:0, po setovima 25:18, 25:15 i 26:24. Prva dva seta Brčanke su lako riješile, dok je u trećem domaća ekipa imala tri set lopte i vođstvo od 24:21. Ipak, mentalna snaga bila je na strani djevojaka Jedinstva, koje su preokrenule rezultat i završile utakmicu u svoju korist.

3:0 bilo je i za ekipu Mladosti, po setovima 25:21, 25:17 i 25:20. Iako su domaćini računali na umor Brčaka nakon utakmice u CEV KUP-u odigranoj u Poljskoj, to se nije dogodilo i Mladost se kući vratila sa još jednim peharom.

Prethodni postPremijer liga BiH : Lavice savladale Mladi Krajišnik 78:46