Košarkašice KK Lavovi iz Brčkog nadomak titule šampiona Republike Srpske

30

Nakon dvije ubjedljive pobjede protiv Budućnosti iz Bijeljine, u finalnoj seriji doigravanja vode sa 2:0 i potrebna im još samo jedna pobjeda za osvajanje titule i plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.
Prva pobjeda u Brčkom od 34 poena razlike dodatno je podigla samopouzdanje pred drug meč finalne serije, koji je juče odigran u Bijeljini. Timska igra, ogromna želja za dokazivanjem i dobrim rezultatima, dakle sve ono što ovu ekipu krasi tokom čitave sezone, bilo je prisutno i juče na parketu dvorane Gimnazije u Bijeljini. Još jedna sigurna i ubjedljiva pobjeda Lavica, koja ih je dovela na korak do velikog uspjeha i šampionske titule već u prvoj sezoni nadmetanja u 1. Ženskoj ligi Republike Srpske.

BUDUĆNOST – LAVOVI 37:63
(8:21, 6:16, 13:10, 10:16)

Pobjednik ovog meča bio je poznat već nakon 20 minuta igre kada su gostujuće košarkašice došle do ubjedljive rezultatske prednosti 14:37, da bi tokom drugog poluvremena rutinsku utakmicu privele kraju sa ubjedljivih 26 poena razlike.

Kod Lavova se istakla odlična Milica Dabović sa 22 postignuta poena, a odlično su je pratile i kapiten Milica Đokić – 15 poena, 9 skokova i 8 asistencija, Jelena Lazarević – 11 poena i 15 skokova i Iva Karišik sa 10 poena.

Osim njih, trener Bližnjaković na ovom meču računao je i na: Saru Đokić 5, Amilu Smajić, Adnu Okić, Katarinu Mihajlović, Anu Đokić, Tamaru Šarenac, Kristinu Stupar i Kseniu Vukić.

Prvu priliku za osvajanje titule, košarkašice Lavova imaju već u utorak, 30. marta u dvorani Tehničke škole u Brčkom, kada se igra treća utakmica finalne serije Play Off-a Prve ženske lige Republike Srpske.

Meč je zakazan za 19:30 h.